آجر کف فرش

آجر کف فرش

جر نسوز کف فرش :این طور به نظر می رسد که واقعا هیچ مصالحی مانند آجر نتواند زمین و رنگ و بوی خاک را برای ما زنده سازد. آجر در گوشه گوشه معماری سنتی ایرانی دیده می شود. این متریال جان دهنده به اجزای دیگر به نسبت نوع کاربرد در شکل ها و قالب های منحصر به فرد دیده شده است. از جمله کاربرد آن آجر کف فرش است که در طراحی و معماری داخلی دیده می شود. هم چنین در قالب های متنوع دیگری نیز رخ نمایی می کند. از آن جا که این متریال برای ما همیشه یادآور خاک و طبیعت بوده است اجر کف جان مطلب زمین و طبیعت را برای ما رونمایی می کند.

آجر نسوز به دلیل مقاومت فشاری بالا و همچنین جذب آب مناسب به عنوان اجر کف در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد . آجر کف فرش بدلیل وجود تخلخل در ساختار آن ، عایق خوبی در مقابل نفوذ رطوبت به کف ساختمان میباشد . در مناطق کویری استفاده از آجر کف مانع نفوذ حرارت به داخل ساختمان میشود .امروزه آجرکف جایگزینی مناسب نسبت به کف پوش های موزائیکی میباشد .

کاربردهای آجر کف فرش

سابقه آجر را به عنوان مصالح ساختمانی از دیرباز نمی توان در ایران نادیده گرفت. نمونه های بسیار زیبای آن در کاربرد و هنر معماری ایرانی را از جمله دستاوردهای درخشان معماران می دانند. تولید و مهندسی اجر کف از جمله موارد استفاده ی این متریال ساختمانی است . از آن در فضاهای داخلی معماری مدرن خیلی زیاد استفاده می شود .چناچه در حال ساخت و یا بازسازی خانه و یا ویلا و یا تغییر دکوراسیون داخلی خود هستید پیشنهاد می کنیم حتما از آجر کف فرش استفاده کنید چرا که به جذابیت خانه چندین برابر اضافه می کند. خیلی از خانم ها برای دکوراسیون داخلی منزل وسواس زیادی دارند و همیشه به دنبال بهترین ها هستند. این افراد همیشه استفاده از این محصول را جزو گزینه های مهم برای جذابیت دکوراسیون خود می دانند و حتما از این گزینه استفاده می کنند .

برای کف فرش می توان از مصالح متنوعی در طراحی داخلی استفاده کرد مانند : سنگ، موزاییک، آسفالت، پارکت، سرامیک، آجر و... از جمله مصالح پرکاربردی هستند که در کف فرش ساختمان استفاده می شوند . آجر کف فرش هم از جمله مصالح پر استفاده در ساختمان است که پس از طی مراحل زیادی مانند شکل گیری، خشک کردن خشت و پخت در دمای بالا فرآوری می شود و سپس مورد استفاده قرار می گیرد .

ویژگی های اجر کف

پایداری رنگ برای آجر کف فرش اهمیت زیادی دارد . هم چنین این نوع آجر در سبک های بسیار متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد تا الگوهای متنوع و متفاوتی را در اختیار طراحان قرار دهد . همچنین انواع اجر کف فرش را می توان از نظر مقاومت در برابر اسید و باز و میزان عایق بودن نسبت به سرما، گرما و صدا و هم چنین از لحاظ مقاومت در برابر آتش تعریف و طبقه بندی کرد.محصولات این نوع در کاربری های مختلف از جمله پیاده روها، بناهای تاریخی، باغها، ویلاها، پشت بامها، رستورانهای سنتی و...  استفاده شده است.

 
ayira
About the Author

Etiam sit amet mi et odio blandit semper. Mauris consectetur nulla fringilla nibh finibus, at varius diam pretium. Phasellus dapibus vestibulum lobortis. Maecenas quis volutpat elit, non ultrices sem. Nam ultricies ipsum convallis, volutpat mauris id, tempor libero. Mauris at nunc massa.

نظرات 8

 • آجر کف فرش
  فرامرز صفایی
  ساعت : 18:03:06 تاریخ : جمعه 4 / تیر / 1400
  پاسخ

  dfgdfgd

 • آجر کف فرش
  dfgdfg
  ساعت : 18:03:21 تاریخ : جمعه 4 / تیر / 1400
  پاسخ

  rertertert

  • آجر کف فرش
   بابک
   ساعت : 18:10:20 تاریخ : جمعه 4 / تیر / 1400

   fghfghfgh

  • آجر کف فرش
   بابک
   ساعت : 18:10:42 تاریخ : جمعه 4 / تیر / 1400

   dfgdfgdfg

 • آجر کف فرش
  بابک
  ساعت : 18:08:04 تاریخ : جمعه 4 / تیر / 1400
  پاسخ

  sfsdf

  • آجر کف فرش
   ghjgh
   ساعت : 01:43:19 تاریخ : شنبه 5 / تیر / 1400

   ghj

نظر دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد *