نحوه نصب آجر نسوز

نحوه نصب آجر نسوز

نحوه نصب آجر نسوز 

نصب کردن آجر نسوز عمدتا به دو صورت این عامل صورت می گیرد که می توان به استفاده از ملات و سیمان و همچنین چسب اشاره کرد که هر کدام از این موارد کاربرد خود را دارا می باشد. نحوه نصب آجر نسوز به پارامترهای متعددی بستگی دارد و شما باید قبل از استفاده از نوع ملات مورد نظر باید به ترکیب رنگها و طرح انتخابی توجه داشته باشید همچنین در بعضی از مواقع اجرای آن به صورت ترکیبی با سنگ های ساختمانی نیز صورت می گیرد که این مورد در انتخاب نحوه نصب و اجرای آجر نسوز نما تاثیر گذار می باشد.به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید که اگر در هنگام خرید شما از گران ترین نوع آجرهای نسوز نیز استفاده کنید ولی به هنگام اجرای آن ترکیب و طرح خاصی مدنظر شما نباشد ، تمامی هزینه شما بی فایده بوده و به نسبت آن نیز به هدر خواهد رفت.نصب اجر نسوز در نمای بیرون ساختمان عمدتا با استفاده از ملات سیمان صورت می گیرد و تا حدودی می توان به اجرای آن در نمای داخلی و دکوراسیون داخل با چسب اشاره کرد.

از مزایای که اجر نسوز با خود به همراه دارد می توان به مقاومت بالا در برابر فرسایش ، سرما و گرمای بالا اشاره کرد که این ویژگی سرچشمه گرفته شده از درجه بالایی از حرارت است که اجر نسوز شکل می گیرد.سبک بودن و عدم نیاز به سایر نگهدارنده ها و همچنین جذب بالای ملات موجب شده تا نصب و اجرای آن آسان و همچنین در ارتفاع پس از استفاده سقوط نکند. البته می توان خصوصیات بی شمار دیگری نیز برای آن نام برد که در این بین می توان تنوع رنگ و طرح را به عنوان مهمترین عامل تاثیر گذار در همگامی آن با انواع سلیقه ها به شمار آورد.

نحوه ساخت آجر نسوز

نحوه اجرای آجر نسوز در نمای خارجی ساختمان

 

آجر نسوز نما در عین ظرافت از استحکام و دوام بالایی برخوردار است که در نتیجه برای کار نماسازی هرچه ظرافت و دقت بیشتری به کار رود جذابیت کار را دو چندان بالا می‌برد. پس بهتر آن است برای این کار از نصاب‌های ماهر و کارآزموده و مسلط به نحوه نصب و بند‌ کشی آجر نسوز بهره برد. همچنین اینگونه آجر‌ها علاوه بر شکیل بودن و تنوع رنگ زیبایی که دارد، تفاوت طرح و رنگ را در کار به نمایش می‌گذارند و برای نشان دادن این زیبایی قبل از اجرا باید طراحی دقیق و درستی از نما فراهم شود. آجرهای نسوز به علت جذب آب بالایی که دارند بر خلاف آجرهای رسی به هیچگونه زنگ‌آب کردن نیازی ندارند و تنها با آبی که در ملات پشت کار وجود دارد چسبندگی لازم را برای قرارگیری به عنوان نمای ساختمان پیدا می‌کند. در واقع این آجر را می‌توان هم با چسب و هم ملات ماسه سیمان اجرا کرد.

فصل‌های گرم سال بهترین زمان برای اجرای نمای ساختمان خواهند بود زیرا در فصول سرد به علت یخ‌زدگی و سرما امکان شوره زدن آن بسیار است. همچنین در اجرای نما باید از ملات مرغوب استفاده نمود چرا که درصد بالایی از علل شوره زدن آجر نسوز استفاده از ملات بی کیفیت در پشت کار است و علت آن نیز چیزی جز وجود نمک و آهک محلول در اینگونه ملات‌ها نیست. دستورالعمل نصب و اجرای این آجرها به صورت شمش ملاتی است بدین صورت که با رعایت موارد توصیه شده شمش آجر بر روی نما قرار داده می‌شود سپس ملات مرغوب را پشت آن ریخته و در نهایت بند کشی آجر نسوز انجام می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت که الگوی اجرای نما بر اساس یک کله و یک راسته آجر همراه با دو عرض بند کشی در طول و عرض بر اساس یک عرض آجر به علاوه یک عرض بند کشی تنظیم می‌شود. در طراحی نماهای آجری لازم است به گونه‌ای پیش‌بینی‌های لازم به عمل آید که نیاز به قطعات کوچکتر و یا نیمه نباشد. بنابراین بسته به نوع الگو و طرح مورد نظر می‌توان به صورت راسته از طول آجر در نماکاری استفاده نمود.در پایان کار به هیچ عنوان استفاده از انواع رزین و نانو بر روی آجرهای نسوز نما توصیه نمی‌شود چرا که این مواد با پوششی که بر روی آجر بر جای می‌گذارند از تنفس طبیعی آن جلوگیری کرده و مانع خشک شدن ملات کار شده و با ایجاد شوره، ظاهری نامناسب به نما می‌بخشند.

 

برای مشاوره و خرید انواع آجر نما نسوز کلیک نمایید.

 

آجر نما نسوز


ayira
About the Author

Etiam sit amet mi et odio blandit semper. Mauris consectetur nulla fringilla nibh finibus, at varius diam pretium. Phasellus dapibus vestibulum lobortis. Maecenas quis volutpat elit, non ultrices sem. Nam ultricies ipsum convallis, volutpat mauris id, tempor libero. Mauris at nunc massa.

نظر دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد *